Civilia világa

Ugrás a lapszámokhoz >>

Tisztelt Olvasók, Kedves Kollégák!

Üdvözlök mindenkit Civiliában, az itt lakókat és a látogatóba érkezőket egyaránt!
Sok időt és munkát áldoztunk arra - az ötlet megszületésétől a forrásszerzésen át a kivitelezésig - hogy kezében tarthassa újságunkat.
Miért tettük mindezt?
Azért, mert hosszú útra készülünk, s ez az újság a kezdeti lépések egyike. Egyesületünk ugyanis célul tűzte ki maga elé, hogy tapasztalatait, tudását rendszerezve és felhasználva elősegíti a magyarországi civil szervezetek megerősödését.
Pénzt, eszközöket, lelkes munkatársakat nem tudunk adni, tudunk viszont szemléletmódot és tudást, amelyek segítségével mindez elérhető.
Munkatársaimmal együtt számos tréningen, tanfolyamon részt vettünk, konferenciákon, összejöveteleken sok civil kollégával ismerkedtünk meg. Láttuk, hogy sok szervezetnél problémák vannak, annak ellenére, hogy szinte mindenhol lelkes, tenni akaró emberekkel találkoztunk.
A legfontosabb üzenet, amelyet újságunk segítségével át kívánunk adni az, hogy problémáink okát először önmagunkban keressük! Kezdjük a változtatást legbelül, s formáljuk át, változtassuk meg kissé szemléletmódunkat a szervezetünkkel és annak működésével kapcsolatban!
A Civilia világa elsősorban a nemrég alakult, illetve a működési problémákkal küzdő non-profit szervezeteknek szól, s e változások elindítója kíván lenni.

Fogadják tehát barátsággal kiadványunkat, s hozzászólásaikkal, véleményeikkel segítsék elő, hogy a közös tanulás és fejlődés fórumává váljék.

Non-profit Akadémia, Civilia világa szerkesztősége

SZERKESZTŐSÉGI FELHÍVÁS

Kedves Olvasók, Kedves Civil Barátaink!

Örülünk, hogy annyi pozitív visszajelzés érkezett újságunk első lapszámával kapcsolatban, de azt szeretnénk, ha a Civilia világa mindannyiunk újsága lenne, s mindannyian hozzájárulnánk ahhoz, hogy tartalmilag és formailag még jobb legyen.
Ennek érdekében együttműködésre, munkánkban való részvételre hívjuk fel kedves olvasóinkat, non-profit szervezeteket és profitorientált vállalkozásokat egyaránt.

Hogyan működhetünk együtt?

• Véleménynyilvánítással, a tartalom alakításában való aktív részvétellel.
  • Anyagi hozzájárulással.
  • A Civilia világa folyóiratra való előfizetéssel.
  • A lap előállítási és terjesztési költségeihez való hozzájárulással.

Újságunk közvetlen költsége (előállítás és terjesztés) lapszámonként megközelítőleg 700 ezer forintra rúg. Minden egyéb tevékenységet önkéntes alapon végzünk. Az első két lapszámot a Gyermek és Ifjúsági Alapprogram támogatta, de a folytatáshoz újabb forrásokra van szükségünk. Ezért kérjük az erőfeszítéseinket értékelő civil szervezeteket, illetve vállalkozásokat, járuljanak hozzá költségeinkhez, hogy munkánkat folytatni tudjuk!
Hozzájárulási, előfizetési szándékukat a szerkesztőség e-mail címén (szerkesztosegnpa.hu) vagy telefonszámán (70/285-4226) jelezhetik.

Mit kínálunk?

• Az aktuális lapszámok postai kiküldését, az újságban felajánlott szolgáltatások (pl. jogi, arculati tanácsadás, pályázatfigyelés) igénybevételének lehetőségét.
  • Programjaik, felhívásaik megjelentetését.
  • Hirdetési lehetőséget (vállalkozásoknak).
  • Levelező lista segítségével állandó kapcsolatot a lap olvasói között.
  • Az együttműködés, a közös munka élményét.
  • Együttműködők, hozzájárulók nevének feltüntetését.

Ne feledjük, közös feladatunk, hogy a civil szektort megerősítsük!

Szerkesztőség

Lapszámok:

Letöltések:

Civilia világa 2011/1 (pdf) <<hamarosan>>

Civilia világa 2010/2 (pdf) <<hamarosan>>

Civilia világa 2010/1 (pdf)

Civilia világa 2009/2 (pdf)

Civilia világa 2009/1 (pdf)

Civilia világa 2008/2 (pdf)

Civilia világa 2008/1 (pdf)

Civilia világa 2007/2 (pdf)

Civilia világa 2007/1 (pdf)