Egyesületünk bemutatkozása

Víziónk

• Társadalmunkat aktív, öntudatos, öngondoskodásra képes polgárok alkotják. Gondolkodásukkal formálják a közbeszédet!
  • Kezdő civilek is megértik a 21. század egyik fontos üzenetét, "az élethosszig való tanulás", a folyamatos fejlődés szükségességét.
  • Professzionális módon működnek a civil szervezetek, képesek az új kihívásokhoz alkalmazkodó szervezeti struktúrát, menedzsmentet kiépíteni, és ennek segítségével a munkájukhoz szükséges forrásokat megteremteni.
  • Olyan nonprofit szektor működik hazánkban, amelynek nonprofit szervezetei és intézményei erősek, hatékonyak.
  • Olyan civil szektor, mely erős érdekérvényesítési képességgel rendelkezik a társadalmi, gazdasági, politikai életben.

Missziónk

• A rész alkotja az egészet!
  • Az emberek gondolkodásmódjának formálása, megértsék ennek fontosságát, s a mindennapok részévé váljanak az alábbi fogalmak:
    • kétoldalú kötelezettségvállalás
    • teljesség elve
    • eredményszemlélet
    • az észtelen cselekvés helyett gondolkodási kultúra
    • felelősség vállalása stb.

Stratégiai célunk

• Együtt erősebbek vagyunk!
  • A programjainkon, képzéseinken részt vevő civilek számára kapcsolatépítési lehetőséget biztosítani, valódi együttműködésre ösztönözni a szervezeteket. Például közös 1%-os kampány.
  • Nonprofit menedzsmentképzések, így különösen infrastrukturális, marketing-, pénzügyi, HR-fejlesztés.
  • Stratégiai célunk, hogy rendezvényeinken minél többen részt vegyenek, tréningjeinket minél többen elvégezzék és további kollégákat, szervezeteket képezzenek, így érve el széles társadalmi hatást

Főoldal | 1%-os kampány | HÍE Egyesület tevékenysége | Hasznos információk | Non-profit Akadémia | Levél nekünk | Partnereink | Impresszum | Oldaltérkép |