Ifjúsági Nemzetközi Konferencia Pályázat

A Magyar Tudományos Akadémia szeretné támogatni a fiatal magyar kutatók nemzetközi, tudományos rendezvényeken való részvételét az Ifjúsági Nemzetközi Konferencia Pályázat létrehozásával.

A Pályázat keretein belül 150.000 Ft vissza nem térítendő támogatást kaphatnak az arra pályázók, az összeg nemzetközi tudományos konferenciák részvételi költségeinek (részvételi díj, útiköltség, szállásköltség stb.) térítésére használható fel.

A támogatásra azok a doktori fokozattal rendelkező magyar kutatók pályázhatnak, akik a Magyar Tudományos Akadémia irányítása alatt álló intézmények valamely tudományos munkakörében dolgoznak. A jogosultság a doktori fokozat megszerzésétől számított 10 éven belül él, de legfeljebb 40 éves korig.

A pályázatokat az MTA Titkársága Kutatásfejlesztési és Innovációs Főosztályához (2010-től Stratégiai-elemzési Főosztályhoz) kell benyújtani. A támogatás elnyeréséről a sikeresen pályázók névre szóló értesítést kapnak. A nyertesek nevét és a támogatás összegét az Akadémiai Értesítő 2010. márciusi számában közzé teszik.

A pályázatban elvárt tartalmi elemekről az MTA hivatalos honlapján (www.mta.hu) tájékozódhatnak az érdeklődők.

Beküldési határidő: 2010. január 31.

Forrás: www.mta.hu