Az Óbudai Képzőművészeti Szakképző Iskola

Az 1995 óta működő alapítványi fenntartású kétéves, nappali tagozatos szakképzést nyújt a felvételt nyert, érettségizett korosztálynak.

A hallgatók a képzés végén államilag elfogadott középfokú OKJ-s szakképesítést szereznek, nappali tagozaton: festő, képgrafikus, alkalmazott grafikus, animáció és alkalmazott fotográfus szakon.
Az iskola olyan érettségizett fiatalokat céloz meg, akik hivatásuknak érzik a művészeti pályát vagy művészeti akadémiára készülnek. Az iskola nagy hangsúlyt fektet a személyiségfejlesztésre.
Az intézményben a hallgatók anyagot (papírt, festéket, vásznat stb.) kapnak, eszközöket, gépeket használhatnak.
Az egynapos felvételi vizsga évente kétszer (május, augusztus) a szakmai készségeket méri fel.
Az Óbudai Képzőművészeti Szakképző Iskola a Magyar Képzőművészeti Egyetem Gyakorlóhelye, az egyetem Vizuális Nevelés Tanszék programja keretében a tanár szakos hallgatók látogatják az órákat, az ötödévesek az iskolában bemutató órákat tartanak.

Az oktatásnak az óbudai kertvárosi jellegű Római Fürdőn 2000 m2 alapterületű, felújított iskolaépület nyújt otthont.

Bővebben olvashatsz az intézményről ITT.