Pont nem a PONT a lényeg!

Az IBS Nemzetközi Üzleti Főiskola a két, központi felvételi rendszerbe tartozó alapképzésén (gazdálkodási és menedzsment, pénzügy és számvitel) kívül az Oxford Brookes University Bachelor szakjait is kínálja, s utóbbiakon nincs a magyar rendszernek megfelelő pontszámítás.

A turizmusmenedzsment, a nemzetközi üzleti kapcsolatok és a művészetmenedzsment szakra jelentkezőknél szükséges az érettségi bizonyítvány megléte, és a jelentkezők angol nyelvi szintfelmérőn vesznek részt. A művészetmenedzsment szak esetében a megfelelő szintű angol nyelvtudás elengedhetetlen, hiszen ez a szak első évtől csak angolul hallgatható, ám a többi szak - egyébként közös - első éve magyar nyelven is elvégezhető.

A hallgatók a közös első év végén megerősíthetik vagy megváltoztathatják eredeti szakválasztásukat.

Ugyancsak sajátos helyzetet élvezhetnek azok a már Bachelor (főiskolai) diplomával rendelkezők, akik egyetemi szintű diplomát kívánnak szerezni. Az IBS-ben lehetőség van az Oxford Brookes University MSc diplomáinak megszerzésére egy általánosabb (nemzetközi üzlet) és három szakmaspecifikus (marketing, pénzügy, humánerőforrás) területen.

A mesterképzések mindegyike angol nyelven folyik, így a megfelelő angol nyelvtudás elengedhetetlen, ugyanakkor bármely területen megszerzett felsőfokú végzettséggel lehet jelentkezni a programokra.

A BA szakos hallgatók számára 18 éve szervezett, egyéves szakmai gyakorlat folytán az IBS-nek igen kiterjedt vállalati kapcsolatrendszere van: több mint 160 céggel állunk napi kapcsolatban. Ez egyrészt az intézményben folyó oktatási tevékenység naprakészségének, gyakorlatorientáltságának záloga, de egyben végzettjeink biztos elhelyezkedését is jelenti.

Utolsó éves BA-hallgatóink és a mesterképzésben részt vevő hallgatók meglehetősen nagy hányada már a képzés során megtalálja a neki megfelelő munkahelyet. A kérdés tehát nem az, hogy a diploma után mennyi idő alatt

tudnak elhelyezkedni végzőseink, hanem az, hogy eleget tesznek-e tanulmányi kötelezettségeiknek akkor is, ha határidős munkájuk van.

Mert a vizsga itt is vizsga!

További információk az intézményről ITT.