Magyar civilek az Európai Unióban

Magyar Civilek az Európai UnióbanProgramunk során európai uniós pályázati lehetőségeket bemutató kiadványt szerkesztettünk Egyesületünk 10 fő tagjának, és 5 fő önkéntes közreműködésével, mellyel célunk, hogy elősegítsük  a magyarországi civil szervezetek között az uniós programok megvalósításához szükséges konzorciumi partnerségek kialakulását, valamint sikeres, reális tervezéssel rendelkező, megvalósítható pályázatok készítését.
Magyarország 2004. május 1-jei csatlakozásának hatására az Európai Uniós pályázatokra való felkészülés a civil szervezetek mindennapos témájává nőtte ki magát, és széles tömegek reménykednek a legújabb uniós források bizonyos hányadú lecsippentésében. Nem alaptalanul, hiszen óriási lehetőségek rejlenek az európai támogatásokban, és jelentős összegekre lehet pályázni. Célunk felkészíteni a civil szervezeteket a pályázatokkal kapcsolatos sokrétű feladat megfelelő ellátására, hiszen idővel, megfelelő ismeretanyag birtokában ezek a civil szervezetek potenciális pályázókká válhatnak.
Kiadványunkat 2500 példányban jelentettük meg, így közvetlenül 2000 civil szervezet jutott hozzá térítésmentesen, és kb. ugyanilyen számban olvassák más civil egyesületek.

Eredményeink, melyek hosszútávon jelentkeznek:

• A résztvevő civil szervezetek elsajátítják az európai pályázatíráshoz szükséges alapismereteket, és ennek felhasználásával sikeres pályázatokat valósítanak meg.
  • A sikeres pályázatok számának növekedésével párhuzamosan nő a magyarországi civil szervezetek nemzetközi szerepvállalásának lehetősége.
  • A megvalósítás folyamatában civil szervezetek közt együttműködések és hosszú távú kapcsolatok alakulnak ki.
A kiadvány tematikája:

A kiadvány az uniós pályázatok témakörét öleli fel elméleti és gyakorlati síkon egyaránt.

Tartalma:
  • Az Európai Unió története és fejlődése
  • Pályázatírás
  • Mi a projekt
  • Strukturális Alapok - múlt, jelen, jövő
    - Programozás, Intézményrendszer
  • HEFOP Pénzügyi Útmutató
  • Fiatalok Európáért Program
A kiadvány technikai paraméterei:

Terjedelem: 178 oldal
Méret: A/5
Példányszám: 2500 db