Mi lehetne az Európai Unió jelképe?

Tette fel a kérdést a Herald Tribune napilap párizsi kiadása, indítványát az idei kreatív és innovációs év keretében eljuttatta az Európai Parlamenthez is.

Az európai alkotmányos szerződés holland és francia elutasítása után az európai jelképek - úgy, mint a 12 csillagos zászló és az EU himnusz, Beethoven örömódája - nem hivatalossá váltak, így a lap szerint jól jönne egy egységes európai címerállat kijelölése.

A legtöbb ország rendelkezik állat-jelképpel: több tagállam címerében megtalálható a méltóságteljes oroszlán (Csehország, Nagy-Britannia, Spanyolország, Finnország) és a büszke sas (Németország, Ausztria), de a franciák is mindenhol feltüntetik nemzeti állatukat, a kakast.

A lap és a képviselők javaslatai között első helyen szerepel az erőteljes bika és a békét szimbolizáló galamb, azonban egyetértés még nem született. A legújabb felvetés szerint Európa polgárait kellene segítségül hívni: szavazzák meg közösen az Európai Unió címerállatát.

Forrás: www.eucivil.hu